top of page

© Copyright Anat Ben-Israel

P1060059_edited_edited.png
סדנה
לגעת בגוף ~ העולם החושי, האנרגטי והרגשי בגופנו  
בפסיכותרפיה גופנית ביודנמית
שיטת גרדה בויסן

למטפלים
 
 
 16.11.21
מרכז סול, ת”א

     מומלץ    

 לכל מי שמתעניין בקורס המיקצועי הדו–שנתי

2022 – 2023

בפסיכותרפיה גופנית ביודינמית

  הפסיכותרפיה הגופנית הביודנמית היא שיטה יחודית

בעולם הפסיכותרפיה הגופנית הכוללת עבודה ישירה עם הגוף במגע

כחלק אינטקראלי של התהליך הפסיכותרפויתי

 סדנה זו מציגה דרך מעשית,  יחודית במינה, למטפל(ת) הפרטני של התחברות לעומק הדינמיקות של האישיות והמהות דרך העולם החושי, האנרגטי והרגשי הנובע מהגוף. התחברות לפן הגופני, הרב מימדי, מהווה חלק יסודי בפסיכותרפיה גופנית ואלמנט מרכזי בפסיכותרפיה הגופנית הביודנמית, ומצריך שפת תיקשורת משלה. בסדנה זו נלמד משפה בסיסית זו, שהיא שפת המגע הביודנמי אשר מקשר, מאפשר ומעודד, את הנשימה הספונטנית (רגשית) תנועת האנרגיה והתנועה החופשית בגוף. סדנה זו מציאה אפשרות שילוב של המרכיבים השונים דרך שיטת הפסיכותרפיה הגופנית הביודנמית, אשר נוסדה ע”י  גרדה בויסן (Gerda Boyesen) ומקושרת לאבי הפסיכותרפיה הגופנית, וילאם רייך ((Wilhelm Reich.

 

שפת המגע הביודנמי היא רבת רבדים ודרך טכניקות שנות היא מתקשרת עם האגו והפסיכה, עם המודע ותת המודע, עם השיריון הגופני ומערכות ההגנה של האישיות ובד בבד אם המהוות והרוח. אכן שפה זו היא רב צדדית, מורכבת ופשוטה כאחד ובאותו הזמן אינה מסובכת.


הסדנה מיועדת למטפלים המעוניינים להשתמש במגע כחלק מארגז הכילים הטיפולי שלהם וליצור אינטגרציה בין תהליכים פסיכו–פיזיים ומנטליים הכוללים עבודה ישירה עם הגוף. אנו נחקור בין השאר את הקשר בין גוף לנפש וביטוי רגשי (החצנה) וביטוי פסיכו-סומטי (הפנמה היכולה להתבטא כחוליי), שהוא ביטוי פיזי עקיף של אמוציה.

בסדנה נלמד עקרונות תיאורטיים אשר יעמיקו את הבנת הקשר בין גוף ונפש וטכניקות מעשיות אשר יתנו  כלים טיפוליים לישום בקליניקה, במגע וטכניקות ביודינמיות שיאפשרו למטפלת להתחיל לשלב עבודה ישירה עם הגוףו ורבדיו השונים, כלל תחושות, רגשות, נשימה ותנועה אנרגטית, כחלק אינטגראלי של הטיפול.השיטה משלבת מגע ועיסוי עם תהליכים פסיכו-תרפויטיים ורואה חשיבות במגע כחלק מהתהליך הטרנספורמטיבי בטיפול.  הפסיכותרפיה הגופנית הביודינמית אשר פותחה ע"י הפסיכולוגית והפיזיותרפיסטית גרדה בויסן,  מבוססת על העיקרון לפיו הגוף והנפש שזורים זה בזה ולכן כאשר אנו נוגעים בגוף אנו נוגעים בבנות ובבני האדם בשלמותם..
הפסיכותרפיה הגופנית הביודנמית משלבת כחלק מהתהליך הפסיכותרפויתי מגע (עיסוי ביודנמי) ובכך היא יחודית בעולם הפסיכותרפיה הגופנית. מגע ישיר עם העור הוא חלק חשוב בטיפול ומאפשר עבודה עם רבדים רגרסיבים, קירקוע, בניית בטחון עצמי, דימוי עצמי חיובי, טראומות ועוד. במשך סדנה התנסותית זו נלמד שיטות עיסוי העובדות להמיס את השיריון (השרירים המקובצים) המחזיק את הקונפליקטים הראשוניים וועוצר את ההבעה. כמו כן נעבוד עם טכניקות מגע המאפשרות במצביי הצפה את ההבעה הרגשית ובאותו הזמן קרקוע. הטכניקות הנלמדות בסדנה משתלבות עם סוגים רבים של תרפיות. הן רב שימושיות, מדהימות בפשטותן ובאפקטיביות שלהן. הסדנה מעשירה את המטפל באופן מקצועי ואישי ונותנת כלים המוספים לטיפול הפרטני.

       

        בסוף הסדנה הסבר  על התכנים של הקורס המיקצעוי המתחיל במרץ 2022

 

התרפיה עובדת ישירות דרך מגע עם יחסיי הגומלין והקשר בין רגש והמוח השני (המעיים) דרך הפסיכו–פרסטלסיס והויסות העצמי (self regulation) .הפסיכותרפיה הגופנית הביודינמית מבוססת על הבנה עמוקה של אחדות גוף, נפש ורוח. התרפיה מתיחסת לפן הפיזילוגי והפסיכולוגי ומטפלת במגוון רחב של נושאים הקשורים לאתגרים נפשיים, גופניים ופסיכוסומטים. היא מזמינה, מאפשרת, מקרקעת, תומכת בליבת החיים ונותנת כח לשינוי.בסדנה הלימוד הינו קבוצתי, חוויתי ותיאורטי, התירגול הוא בעיקר בזוגות. הטכניקות יכולות להשתלב עם שיטות פסיכותרפיה וטיפולי גוף-נפש שונים.

 

     
      

 

 

 

 

מיקום: מרכז סול, רח׳ בן שמן 4, ת”א 

          (ליד תחנת רכבת השלום)

תאריך:  16.11.21

שעות: 10:00–17:00 (התכנסות ב 9:45)

עלות:  (במזומן) ₪430  ( בפאיפאל ₪445  )

 הרשמה מראש–מספר המקומות מוגבל !

להביא:

  • כלי כתיבה וניר

  • בגדים נוחים לתנועה

כיבוד קל ושתיה חמה (תה, קפה, מים) –  כלול

   תשלום עם               

      PayPal                                   פה 

PayPal ButtonPayPal Button

על המחנה
ענת בן ישראל M.A פסיכותרפיסטית גופנית ביודינאמית בעלת ניסיון של יותר מ 35 שנים בתחום. הוכשרה ישירות ע”י גרדה בויסן. בעלת דיפלומה משנת 1987 מטעם המכון הבינ"ל של גרדה בויסן, לונדון, אנגליה. מלמדת את כל ההיבטים של הפסיכותרפיה הגופנית והעיסוי הביו-דינאמי. מלמדת בLSBP (London Schoo for Biodynamic Psychology). ולימדה מטעם המכון של גרדה בויסן באירופה. הקימה בית ספר לפסיכותרפיה ביודנמית בארה”ב. לימדה כמרצה אורחת במכללת רידמן וב San Diego CA IPSB College. בעלת קליניקה פרטית. בישראל, קליפורניה ובמדינת וושינגטון שם היא חיה.

אני מגיעה בתדירות קבועה לישראל כשלוש פעמים בשנה.

אשהה בארץ מ-1  עד ה-30 בנובמבר

בתקופה זו אני מציעה הדרכה, סדנאות וטיפוליים פרטניים .

© Copyright Anat Ben-Israel

P1060059_edited.png

© Copyright Anat Ben-Israel

bottom of page