top of page
פעילויות 2022

הפסיכותרפיה הגופנית הביודנמית היא שיטה יחודית בעולם הפסיכותרפיה הגופנית

הכוללת עבודה ישירה עם הגוף במגע כחלק אינטקראלי של התהליך הפסיכותרפויתי.

הסדנה מיועדת לפסיכותרפיסתים גופנים ולמטפלי גוף-נפש מתחומים שונים המעונינים להעמיק וללמוד איך לעבוד ישיורות עם הגוף במגע כחלק מהותי בתהליך הפסיכותרפויתי עם המודע ותת–המודע, הפאן הרגשי והאנרגתי. נלמד את שיטת העיסוי הביודנמי שהיא חלק חשוב ומרכזי בפסיכותרפיה הגופנית הביודנמית. נלמד להעמיק דרך הטכניקות שנלמד את הקשר הישיר בין המטופלת לגופה, להבעה הרגשית והמילולית גם היצירתית, ולהעצים את הקשר עם האני/עצמי.                                                                          

ג. בויסן, מייסדת השיטה אומרת: ”הטיפול שלך טמון במי שאת כבת אדם. כמטפלת

את כמטפלת את לא מנתחת את המטופל שלך, תני למטופל להנחות את הגישה שלך. ואת - תתבונני, תקשיבי, תרגישי, תנשומי, תחשובי ואז תני לידיים ולנוכחות שלך לדבר”.

תאריך – בקרוב

                     

הסדנה היא חווייתית ומיועדת למטפלים מתחומים שונים ולקהל הרחב 

המעונינים להתנסות ולבדוק איך ניתן לשלב את מושג ה”קבלה מוחלטת” בטיפול ובחיי היום יום. אנו חיים את רוב חיינו  עם שריון המקשה על גילוי הלב – ומציאת אהבה. ”קבלה מוחלטת” ”Total acceptance” זה כאשר אנחנו ללא שיפוט.    

זה מושג הקרוב ל”אהבה ללא תנאי” ואחד המושגים המרכזים בפסיכותרפיה הגופנית הביודנמית. להיות ב”קבלה מוחלטת” כמטפלים וכבני אדם מחבר ומקרב אותנו אל עצמנו, הזולת והסביבה זו  נקודת מוצא הטיפולית. 

השיטה מבוססת על הידע שהגוף והנפש שזורים זה בזה ולכן הגוף איננו יכול להיות מנותק מהשפעת הרגשות והמחשבות על הבריאות. הפסיכותרפיה הגופנית הביודינמית מבוססת על הערכה עמוקה של אחדות גוף, נפש ורוח.   

תאריך בקרוב, במרכז סול, ת”א

הנושא הוא מרכזי לאיכות החיים, הבריאות הנפשית והגופנית שלנו, התלויה ביכולת לווסת את זרימת האנרגיה מהאגן לשאר הגוף.

סדנה זו מתמקדת באחד הקונפליקטים החשובים והדנמיים בתהליך הטיפולי בפסיכותרפיה גופנית; ההתמודדות עם הרצון והכמיהה להרפות והפחד מאובדן שליטה. הרצון להתמסר, להתמזג למקום מעבר לאגו שהוא מכיל, מקבל וזורם והפחד מאובדן האני, אובדן הזהות. דרך סיפוריי החיים שלנו ושל מטופלות ומטופלים נתחבר לאזור האגן, האוצר בתוכו את "המוח השני” את עוצמת כח החיים ”קונדליני” - האנרגיה החיונית, ואת היצרים הראשוניים הבסיסים ביותר. השתלמות זו מיועדת לפסיכותרפיסתיות גופניות ולמטפלות גוף-נפש  מתחומים שונים, המעונייניות ללמוד דרך תהליכים מהפסיכותרפיה

הגופנית הביודינמית, ולחקור באופן אישי ובחדר הטיפולים את הדינמיקות 

בין האישיות השניונית (השריון, מערכות ההגנה) והאישיות הראשונית

(המהות ואיתו הדחף לביטוי עצמי) .

© Copyright Anat Ben-Israel

© Copyright Anat Ben-Israel

© Copyright Anat Ben-Israel

© Copyright Anat Ben-Israel

© Copyright Anat Ben-Israel

© Copyright Anat Ben-Israel

© Copyright Anat Ben-Israel

© Copyright Anat Ben-Israel

© Copyright Anat Ben-Israel

סדנה בעיסוי ביודנמי
תאריך בקרוב

 במרכז סול, תא

 
 
 
                                                                 
 
 

 

 

סדנה עיסוי ביודנמי למטפלי גוף-נפש ולמטפלים מתחומים שונים המעוניינים להוסיף לבסיס הידע המקצעוי, את שיטת העיסוי הביודנמי בכדי להעמיק את הקשר הישר עם הגוף, להעצים את הטיפול ולהרחיב את מגון המטופלים. שיטת העיסוי הביודנמי היא יחודית במינה באספקטים רבים. העסוי יכול להוות חלק מטיפול פסיכותרפי או בפני עצמו. הוא קושר גוף–נפש ואנרגיה וכולל את הפסיכו-פריסטלסיס (Psycho-Peristalsis) יכולת הגוף ”לעכל” מתחיים עצביים. תנועת העיסוי היא ספירלית, מתמדת וקיצבית. היא מקשרת אותנו לפעימת הלב, לנשימה וזרימת כח החיים. נלמד טכניקות המטפלות באתגרים פיזים ונפשיים כאחד. הטכניקות הנלמדות בסדנה משתלבות עם סוגים רבים של תרפיות. הן רב שימושיות,  ומדהימות בפשטותן ובאפקטיביות שלהן ! 

סדנה - הפן האנרגטי
בפסיכותרפיה  ביודנמית
תאריך ומיקום בקרוב

 

 

סדנה זו מלמדת חלק משיטת הטיפולֿ הביודינמית שעובדת עם שדה האנרגיה.

חלק מהנושאים הם:

  • מה הקשר בין שדה האנרגיה נשימה, רגש ובריאות 

  • איך זה משפיע על בריאות נפשית ועל בריאות גופנית

  • מה הוא "מחסום אנרגתי" "Energy Block"

 נלמד איך:

  • לפתוח את "המחסומים האנרגתים" לאפשר ביטוי רגשי, מנטלי ויצירתי

  • להפחית כאב ונפיחות (inflammation)

  • לטיפול ברמה האנרגטית הוא מרחיב אופקים ומעצים את התהליך הטיפולי

      וכמו כן מרחיב את מגוון המטופלים. 

 
 
 
סדנה -עיסוי ביודנמי לגיל הרך 
תאריך ומיקום בקרוב
 
 
 

 

 
 
 

מטרת המפגש הוא להקנות ידע על קשריי גוף-נפש וקבלת כלים מעשיים במגע ועיסוי ביודנמיי העזור בפיתוח הביטחון הפנימי והאמון. מעודד ומפתח את היכולת הטבעית של הגוף-נפש כלפי ויסות פנימי ומסייע לכוח החיים לזרום בחופשיות. המגע והעיסוי הביודנמי לגיל הרך הינו עדין, בונה ומותאם לצרכיי הילד.הסדנה מתנהלת באוירה נינוחה המאפשרת להורה ולילד מרחב להעמיק את הקשר והחיבור ולהנות אחד מהשני. 

ותן בטחון ואהבה ,מרגיע מקרקע, עוזר בויסות פיסי ורגשי, מפחית פחדים וחרדות, תומך בעיכול ובפעולות המעיים, תומך בהתפתחות מוטורית ורגשית

 

© Copyright Anat Ben-Israel

© Copyright Anat Ben-Israel

© Copyright Anat Ben-Israel

קריאת הגוף הינה אומנות ומיומנות המאפשרת למטפל להסתכל ולקרוא את הגוף כספר בו סיפור חיי הפרט כתוב. זהו כלי אבחון המאפשר ליצור את המפה הטיפולית ולראות את המטרות ארוכות הטווח, למצוא את חוט הכסף (the therapeutic silver thread) המחבר טיפול לטיפול ויוצר את התהליך הטיפולי. 

 

קריאת גוף תורמת מידע עשיר ביותר לכל מטפלי גוף נפש ובכל דסיפלינה שהיא. 

התהליך הוא דינמי, מרתק ועמוק .

קריאת גוף מספרת לנו על התגשמות הפסיכה (הנפש) בגוף, נותנת למטפל מידע כללי וספציפי כאחד על איך מאורעות החיים עיצבו את הגוף והשפיעו על האישיות.

© Copyright Anat Ben-Israel

© Copyright Anat Ben-Israel

© Copyright Anat Ben-Israel

© Copyright Anat Ben-Israel

bottom of page